Blog

اما و اگرهای صادرات یک میلیون دستگاه خودرو تا سال ۱۴۰۴

by پرشین پارس in ژانویه 15, 2017

بنا بر گزارش سایت واردات و صادرات پرشین پارس , یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است که «شیوه مدیریت صنعت خودرو به صادرات یک میلیون دستگاه در سال 1404 ختم نمی‌شود.

8f7716cf78782a00e4de2b9b24f08134

 

فربد زاوه در پاسخ به این پرسش که صادرات یک میلیون خودرو در افق ۱۴۰۴ پیش بینی شده است. به نظر شما این پیش‌بینی تحقق پیدا می‌کند؟ اظهار داشت: «ما برای صادرات باید قیمت و کیفیت مناسب و نیز به روز بودن محصولات را به همراه زیرساخت در کشور مقصد ایجاد کرده باشیم.»

این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: «این در حالی است که زیرساخت‌های برندهای داخلی در خارج چندان پرقدرت نیست و سهم بالایی از صادرات باید در شبکه فروش شرکت‌های دیگر و برندهای خارجی محقق شود.»

زاوه عنوان کرد: «همه شرکای تجاری فعلی نیز قابلیت توسعه بازار فروش تا حد یک میلیون دستگاه را تا 10 سال آینده ندارند، بنابراین تحقق صادرات یک میلیون دستگاه با مدیریت فعلی چندان در دسترس به نظر نمی‌رسد.»

ThumbHandler.ashx

وی در پاسخ به این پرسش که قرارداد با شرکت‌های خارجی برای تولید خودرو در ایران و الزامی که برای آنها برای صادرات وجود دارد نیز در افزایش صادرات اثرگذار نیست؟ متذکر شد: «توسعه بازار یک میلیون دستگاهی برای رنو و به‌خصوص پژو چندان قابل تصور نیست.»

این کارشناس صنعت خودرو خاطرنشان کرد: «به نظر من توسعه صادرات تا این میزان دست‌یافتنی نمی‌آید.»

صادرات و واردات پرشین پارس

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *